CİCİBEBE SHOP.COM BEBEK ŞEKERİ-MAGNET KAPI SÜSÜ LOHUSA TACI NİŞAN-KINA-NİKAH TAKI YASTIĞI BEBEK ODASI MOBILYALARI CİCİBEBE SHOP.COM

31 Ocak 2011 Pazartesi

Amigurumi Deniyorum, ilk denemem Şaşkın Balık:)) Nerden mi çıktı bu amigurumi merakı? Şöyle söyleyeyim. Yaseminkale geçtiğimiz günlerde amigurumi malzemeleri ile tanışma set çekilişi düzenlemişti.İçimdeki çocuk, atladı zıpladı, görünce ben de isterim diye tutturdu. Eh ben de cahil cesareti, azıcık ucundan tığı tutmasını bilirim diye, yorum bıraktım çekilişe. Sonuç??
PUFF Kazanamadım:)) Ama sevgili yaseminkale çok hoş bir jest yaptı ve, çekilişe katılan herkese çiçek kız'ın tarifini verdi. Yasemin Hanım'ın en beğendiğim çalışmalarından birisiydi çiçek kız. Nasıl sevindim bilemezsiniz. Ama çiçek kızı yapabilmek için biraz pratik yapmam lazımdı. Tamam tığ tutmayı biliyorum ama amigurumi hele de böylesini hiç yapmadım. amigurumiyi internetten merak edip takip ettiğim kadarıyla bilirim. Onun için birkaç deneme yapıp çiçek kızı sonra yapmaya karar verdim.

Amiguruminin genelde sıkiğne tekniğiyle yapıldığını, arttırma ve eksiltmelerle istenilen ebatlara ulaşıldığını kabaca yapılan tariflerde görmüştüm. .Nette gördüğüm en kolay işlerden bazıları da buna benzer balıklardı. Benim ilk kurbanım da ŞAŞKIN oldu.
 Amigurumici arkadaşlarım, gördüğünüz bütün eksiklerimi, hatalarımı söyleyebilirsiniz. şaşkını bunun için yayınladım zaten. Daha iyi nasıl yapabilirim diye tavsiyeler almak istiyorum
Sırada Hello kitty var:)) Sizce devam etmeli miyim, yoksa Zavallı Kitty'i Katletme, Bırak bu işleri, yol yakınken vazgeç mi dersiniz bana?

Image Map

I heart FeedBurner